Qeveria prej sot do të mbajë konferenca për shtyp pa praninë e gazetarëve. Për kameramanët rekomandimi zgjat tashmë për një periudhë të caktuar.

Nga Qeveria thonë se konferencat për shtyp do të bëhen përmes ‘online stream’, ndërsa pyetjet gazetarët do t’ia dorëzojnë zëdhënësit 15 minuta para nisjes së konferencës për shtyp, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Qëllimi i këtyre masave është që bashkërisht të mbrohemi dhe të sigurojmë kushte për punë sipas gjendjes aktuale. Pyetjet për konferenca për shtyp mund t’i dërgoni në portparol@vlada.gov.mk, duke theksuar mediat nga ku vini dhe pyetjen për cilin ministër është pyetja”, njoftojnë nga qeveria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…