Qeveria e Kosovës sot e ka miratuar Projektligjin për Pagat në mbledhjen e radhës.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se reforma në sektorin publik të pagave do të arrihet me miratimin e këtij ligji.

Reforma në administratë është e mangët pa një sistem të mirë të. Ligji i Pagave synon të krijojë një sistem që krijon dhe mirëmbahen rregullat në realizimin e të drejtës së pagës, kjo reformë nuk ka se si të arrihet ndryshe pos barazisë, drejtësisë që ky sistem ofron”, ka thënë Sveçla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në Infektivë

Numri i rasteve me COVID-19 ka filluar sërish të rritet. E për…

ASH-ja kërkon dorëheqjen e ministrit të shëndetësisë Venko Filipçe

Aleanca për Shqiptarët vlerëson se rritja e vazhdueshme e numrit të të…

Brazili “vuan” nga koronavirusi/ Shtohen 16.500 raste në orët e fundit

Brazili ka raportuar 16.508 raste të reja me koronavirus, duke e çuar…

Pompeo: SHBA do të ofrojë mbështetje për normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti gjatë vizitës zyrtare…

Arrestohet “Shefi i shefave” të organizatës mafioze italiane Ndrangheta

Një nga mafiozët më mizorë dhe ish-kreu i grupit mafioz italian Ndrangheta,…