Qeveria e Republikës të Maqedonisë së Veriut sot do t’i mbajë seancat e 173 dhe 174 të rregullta, me më shumë pika të rendit të ditës nga programi i saj për punë dhe nga interesi i qytetarëve, kumtoi pres-shërbimi qeveritar.

Në rend dite të seancës së 173-të janë propozuar një numër i madh i pikave me të cilat propozohet miratimi i programeve për punë, plane financiare dhe bilanc për punën e ministrive, të ndërmarrjeve publike dhe shtetërore, si dhe të shoqërive aksionare në pronësi të shtetit.

Në korrnizat, sërish, të seancës së 174 të rregullt të Qeverisë, do të shqyrtohen shumë informata, do të konfirmohen vendime dhe më shumë propozime për ndryshime dhe plotësime, si dhe propozim vendimet ligjore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Lider: Mbrëmë sërish u anulua plani, kush e shpëtoi Katica Janevën?!

Portali Lider ka shkruar se mbrëmë pasi që ishte mobilizuar policia në…

BDI-së të gjithë deputetët për “kryeministrin shqiptar”, BDI i refuzon për një kuti votimi në Zajas!

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari i dha një…

Zaev: Vetingu në gjyqësor, pasi të sigurohen kapacitetet e duhura

Kreu i ekzekutivit, Zoran Zaev pas promovimit të platformës “financa të hapura”,…

Pesë frutat që ju ​​mbajnë të hidratuar gjatë ditëve me vapë

Shalqiri Ky frut i verës është i njohur për përfitimet e tij…

Keqtrajtimi i Janakievskit në burgun e Shutkës, reagon spitali “8 Shtatori”

Pas pretendimeve për lëndime trupore në dëm të ish-funksionarit të VMRO-DPMNE-së, në…