Qendra Evropiane për Lirinë e Shtypit dhe Medias ka reaguar për sulmin me armë zjarri që është bërë ndaj televizionit Top Channel në Shqipëri, ku si pasojë ka vdekur roja i sigurisë.

“Ne i shprehim ngushëllimet tona familjes dhe u bëjmë thirrje autoriteteve shqiptare të kryejnë hetime të pavarura dhe profesionale”, thuhet në reagimin e kësaj qendre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

NATO do ta zgjerojë forcën e reagimit të shpejtë

NATO po rrit numrin e trupave të forcave të saj të reagimit…

Parandalohet një rast i ‘kontrabandës me emigrantë’ nga Bangladeshi

Patrulla policore nga Stacioni për Mbikëqyrjen e Kufirit-Vërmicë, mbrëmë rreth orës 23:40,…

Rusia po i ofron Koresë së Veriut ushqim në këmbim të municioneve

Rusia po synon të marrë më shumë armë nga Koreja e Veriut,…

Kosova e mposht Danimarkën në basketboll

Dardanët kanë arritur që ta marrin një fitore shumë të rëndësishme në…

Të shtëna me armë në Prishtinë, plagoset një person

(E plotësuar) – Një person është plagosur nga të shtënat me armë…