Tre persona u vranë, duke përfshirë një oficer policie, pasi një i dyshuar mbajti peng disa njerëz të shtunën herët në Austin, Teksas, dhe përfshiu policinë në një shkëmbim zjarri, thanë zyrtarët.

Një oficer i dytë dhe një person tjetër u plagosën në të shtënat para se i dyshuari të qëllohej për vdekje nga oficerët e SWAT, tha policia.

Departamenti i Policisë së Austin mori një telefonatë 911 në orën 2:49 të mëngjesit nga një grua që po bërtiste dhe tha se dikush po e godiste me thikë, tha shefja e përkohshme e policisë, Robin Henderson në një konferencë shtypi të shtunën.

Oficerët arritën në shtëpi 12 minuta më vonë dhe mësuan se brenda shtëpisë së bashku me të dyshuarin ishin edhe dy viktima të tjera të plagosur. Një viktimë e tretë u arratis nga shtëpia dhe u gjet në lagje nga reaguesit e parë, tha policia, raporton NBC News.

Gjatë shkëmbimit, dy oficerë u qëlluan, tha Henderson. Ata u dërguan në një spital të zonës, ku njëri u shpall i vdekur. Tjetri është në gjendje stabile.

Dy pengjet brenda rezidencës u shpallën gjithashtu të vdekur në vendngjarje, thanë zyrtarët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Projekt për kanal në Detin e Zi, Erdogan “çmend” Rusinë

Planet e presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan për ndërtimin e një kanali…

Presidenti i Lituanisë: Nëse Ukraina bie në duart e Putin, ne jemi të radhës!

Presidenti i Lituanisë, Gitanas Nauseda paralajmëroi se asnjë vend në Evropë nuk…

Rusia refuzon thirrjen për të çmilitarizuar zonën e centralit bërthamor Zaporizhzhia

Rusia ka refuzuar apelet për një çmilitarizim të plotë të zonës rreth…

Prokurori i posaçëm amerikan kritikon FBI-në për hetimin Trump-Rusi

FBI-së i mungonin provat për të hetuar fushatën presidenciale të Donald Trump…

Kim paralajmëron krizë të vështirë në Korenë e Veriut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u bëri thirrje qytetarëve…