“Dua të them me të vërtetë të gjitha mjetet nëse duam të shmangim Luftën e Tretë Botërore. Zgjedhja është në duart tona”, tha Gitanas Nauseda.

Anëtari i NATO-s, Lituania ka dërguar ndihmë ushtarake në Ukrainë dhe ka mirëpritur një numër të vogël refugjatësh ukrainas që nga fillimi i agresionit të Rusisë më 24 shkurt.

Blinken kishte në plan të vizitonte Letoninë dhe Estoninë fqinje të hënën dhe të martën.

Diplomati i lartë amerikan i tha më herët stafit të ambasadës amerikane në Vilnius se agresioni rus i Ukrainës sfidoi parimet bazë të krijuara për të ruajtur paqen midis kombeve

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

23 raste të reja me Kovid 19

Në 24 orët e fundit në mbarë vendin janë evidentuar 23 persona…

Vuçiq: Është e nevojshme që shqiptarët të bien dakord për një kompromis të caktuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur me përfaqësuesit e Këshillit Atlantik…

Udhëheqësja politike e Mianmarit përballet me akuza të reja penale

Udhëheqësja politike e Mianmarit (Birmani), Aung San Suu Kyi, përballet me një…

Manastirliu: Shkon në 400 mijë numri i personave të vaksinuar

Ministrja e Shëndetësisë, përmes një postimi në rrjete sociali njofton se që…

Xhamia e shenjtë në Mekë instalon porta vetë-sterilizuese për besimtarët (FOTO)

Xhamia e Shenjtë në Mekë ka instaluar së fundmi porta të sofistikuara…