Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock thotë se BE-ja kishte provuar gjithçka për të ndaluar luftën në Ukrainë, por se Putini nuk kishte asgjë në mendjen e tij veçse të shkatërronte Ukrainën.

Duke folur në një konferencë në kryeqytetin e Portugalisë, Lisbonë, Baerbock tha se qëndrimi i Putinit ishte arsyeja pse ishte “e rëndësishme të vazhdohej dorëzimi i armëve në mënyrë që Ukraina të mund të mbrojë jetët e njerëzve”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Policia arrestoi 24 persona gjatë së dielës

Gjatë së dielës, policia e Kosovës ka arrestuar 24 persona për vepra…

VMRO-ja nuk mbështet regjistrimin e popullsisë

VMRO-DPMNE-ja nuk do ta mbështes dhe respektojë regjistrimin e popullsisë. Sipas opozitës…

Prokuroria jep detaje për zjarrin tragjik në Tetovë: Identifikohen viktimat

Prokuroria Publike sot njoftoi se po vazhdojnë aktivitetet që po i ndërmarrin…

Koreja Veriore lëshon raketa balistike pas akuzave për armatim të grupit rus

Koreja Veriore ka lëshuar dy raketa balistike të gamës së shkurtë, thonë…

OVL-UÇK e Hasit demanton pretendimet se ka pasur baza në Shqipëri

Arrestimet e ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Gjykata Speciale, i…