Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia kanë dalë me një deklaratë të përbashkët, pas takimit të presidentëve të dyja shteteve.

Të dyja vendet kanë thënë se janë në gjendje të bëjnë përparime në qëllimet e përbashkëta “edhe në periudha të tensionit”, thuhet në deklaratë.

Bashkëpunimi ruso-amerikan ndihmon në zvogëlimin e kërcënimit në konfliktet tona dhe kërcënimin e luftës bërthamore, thanë Vladimit Putin dhe Joe Biden, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…