Heqja e bishtit të statujës së demit në rrugën “Maqedonia” në Shkup ka nxitur debate të nxehta mes LSDM dhe VMRO-DPMNE.

Kjo ka bërë që deputetët e dyja partive Kostadin Kostadiov i LSDM  dhe Ane Laskova e VMRO-DPMNE të përfshihen në debate mes tyre duke kritikuar njëri tjetrin.

Por nën reagimet  e tyre kanë komentuar edhe qytetarë të cilët kanë shkruar se Maqedonia e Veriut përballet me probleme të shumta socio-ekonomike të cilat po detyrojnë të rinjtë që ta braktisin vendin.

Madje, partia opozitare VMRO-së ka dorëzuar një amandement ku kërkon që të ndahen 100.000 denarë për ta zgjidhur këtë problem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…