Tashmë dihet edhe identiteti i personit që mbeti i vrarë nga një sulm i përgjakshëm me armë zjarri në Greqi informon Tetovasot.

Këtë e kanë publikuar mediat greke për vdekjen në 39-vjeçarit nga Shkupi dhe një shkupjan tjetër 45-vjeçar u plagos rëndë, që ka ndodhur orët e para të së shtunës në Hanioti të Halkidikit .

Sipas mediave greke, nga të shtënat ka mbetur i vrarë 39-vjeçari Orhan Bajrami, ndërsa i plagosur është 45-vjeçar, Sead Slezoviç, i shtruar në spitalin Polygyros.

“Nga të shtënat mbeti i vrarë 39-vjeçari Bajrami Orhan, i cili është një biznesmen në fushën e kazinove dhe tregtimit të pijeve alkoolike në Shkup, ndërsa bashkatdhetari i tij 45-vjeçar, Sead Slezoviç, i shtruar në spitalin Polygyros. u plagos. Burimet thonë se tre muaj më parë u vra edhe një shok i viktimës”, shkruan mediumi grek./TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

I doli para një tufë luanësh, udhëheqësi “ngrin” në vend

Një udhëheqës i një ekspedite u trondit kur po ndiqte gjurmët e…

COVAX ka shpërndarë vaksina për 100 vende

Në gjashtë kontinente janë dorzuar deri më tani 38 milionë doza Struktura…

Arrestohen në Bosnje-Hercegovinë dy anëtarë të partisë së Aleksandar Vuçiqit

Në Banja Luka të Bosnje-Hercegovinës, sonte janë ndaluar Adam Sukalo dhe Vladimir…

Ukraina pretendon se ka rimarrë edhe fshatin e katërt si pjesë të kundërofensivës

Ukraina pretendon se ka rimarrë edhe fshatin e katërt si pjesë të…

Trajanov: Nëse bëhen 60 deputet për zgjedhje në Maj, unë do jem i 61

Në intervistën për numrin e ri të të përjavshmes “Fokus”, kryetari i…