Ministria e Brendshme ka publikuar fotografinë e dorasit i cili shkrepi me armë zjarri në drejtim të dy personave pasditen e sotme në East Gate Mall në Shkup, shkruan Alsat.

MPB ka njoftuar se personi në fjalë është kryerësi i veprës penale, por identiteti i tij mbetet akoma i panjohur.

Për këtë arsye, dikasteri i Brendshëm kërkon ndihmën e qytetarëve.

“Derisa dikush e shef apo ka çfarë do njohuri për këtë person apo informacione që ndihmojnë hetimin, të paraqitet në stacionin më të afërt të policisë ose përmes numrave të telefonit 192 dhe 112”, thuhet në komunikatën e policisë./Alsat.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Escobar: Serbia të vendosë sanksione ndaj Rusisë pas formimit të qeverisë së re

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin…

Tërmet afër Buffalo-s, New York – më i fuqishmi i regjistruar në zonë në 40 vjet

Një tërmet me magnitudë 3.8 ndodhi mëngjesin e së hënës pranë Buffalo,…

Shpallja e aktgjykimit të apelit për Gucatin e Haradinajn më 2 shkurt

Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosvës njoftojnë…

Albin Kurti as sot s’i shkon në zyrë Presidentit

Albin Kurti po vazhdon t’i shmanget përgjegjësisë për të marrë mandatin për…

Gjuetarët e viruseve, në shpella për të parashikuar pandeminë e radhës

Përpara se të futen në shpellë, pjesëtarët e ekipit të shkencëtarëve vendosin…