Prokuroria Themelore Publike Shkup (PTHP) dha urdhër për zbatimin e procedurës hetuese kundër një, personi për tentim për vrasje në shtëpinë familjare në fshatin Çajlanë, të Sarajit.

I dyshuari, siç informon PTHP-ja në orët e mbrëmjes të 31 dhjetorit, në shtëpinë familjare në fshatin Çajlanë, gjatë kryerjes së dhunës familjare, me paramendim ka tentuar që ta privojë nga jeta vëllain e tij.

“Dy vëllezërit së pari kishin filluar që të zihen, prandaj në një moment i dyshuari nga xhepi ka nxjerrë thikë dhe disa herë e kishte qëlluar të dëmtuarin në qafë, duke i shkaktuar plagë nga karakteri i rrezikimit të jetës”, thuhet në kumtesën e PTHP-së.

Prokurori adekuat publik deri te Gjykata Themelore Penale e Shkupit dorëzoi Propozim për përcaktimin e masës së paraburgimit të të dyshuarit, sepse ekzistojnë rrethana të cilat qojnë në rrezik që ai të arratiset, mundësi që ta përsërisë gjegjësisht ta përfundojë veprën e tentuar penale, si dhe të pengojë që procedura penale me ndikim ndaj të dëmtuarit, dëshmitarëve dhe ekspertëve.
I dyshuari dyshohet se ka tentuar që të kryejë vepër penale – vrasje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…