Prokuroria Publike Themelore për përndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit në kuadër të hetimit kundër katër personave, për të cilët ekziston dyshimi se kanë kryer keqpërdorimin e pozitës zyrtare dhe autorizimit, ka kryer bastisje në hapësirat e Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë” – Shkup të cilat i ka përdorur drejtuesi i dyshuar i personit juridik dhe janë marrë kompjuterë, konfirmojnë nga Prokuroria.

Informojnë se në hetimin e deritanishëm nuk janë gjetur materiale lidhur me provimet pranuese të dëgjuesve të Akademisë së gjykatësve dhe prokurorëve publikë.

“Sa i takon Softuerit për dhënien e provimit pranues në Akademinë e gjykatësve dhe prokurorëve publikë i njëjti është marrë”, theksojnë nga PTHP./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…