Paris Sen Zhermeni dhe Çellsit janë udhëtarët e parë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Që të dy ekipet humbën minimalisht ndeshjet kthyese, por falë paraqitjes më të mirë në takimi e parë, sguruan biletën e gjysmëfinales.

Paris Sen Zhermeni humbi sfidën në Paris me 0-1, por eliminoi Bajern Munihun, falë dy golave të shënuara në Munih, kur sfida u mbyll me rezultat 2-3.  Për këtë arsye, golat e shënuar si mysafire e kanë ndihmuar skuadrën e drejtuar nga Maurisio Poletinjo të kualifikohet tutje.

Ky do të jetë viti i dytë radhazi që PSZH arrin kualifikimin në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e dytë çerekfinale, u mbyll me rezutlat 1-0 pasi Choupo Moting shënoi golin e vetëm në ndeshje në minutën e 40-të.

PSZH do të pres fituesin e takimit Man. Siti dhe Borusia Dortmund për të njohur kundërshtarin e gjysëmfinales.

Ndërkohë në përballjen e dytë në mes Çellsit dhe Portos, më i sukseshëm doli skuadra portugeze që fitoi sfidën e dytë me 1-0. Mirëpo skuadra angleze kualifikohet më tëj falë fitores në sfidën e parë me 2-0. Golin e vetëm në taimin e dytë në stadiumin në Sevilja u shënuan nga Taremi në minutën e 94.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…