Shefja e PSP-së, Katica Janeva nga një shtatori të këtij viti nuk do të marrë nga 300 euro para të shtetit për kryerjen e pagesës së qirasë së shtëpisë ku po qëndronte, as para për llogaritë fiskale.

Burimet nga “A1on” konfirmojnë se Janeva nuk do të marrë para për këtë qëllim të cilat i merrte nga shteti, por do të marrë rrogë të plotë për tërë muajin gusht. Arsyeja për këtë vendim është se Janeva është në paraburgim 30-ditorë si e dyshuar në hetimin për rastin “Haraçi”.

Janeva është në paraburgim në burgun e “Shkupit” në Shuto Orizare që prej 21 gushtit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…