Kanë filluar kërcënimet për organizatorin e protestës së sotme në Tetovë.

Blerim Ahmedi, vëllai i “El Chekës” për TV21 tha se policia i ka paralajmëruar se mund të ndodh edhe incident dhe se ata nuk mbajnë përgjegjësi.

Ai pohoi se policia nuk u ka dhënë leje për të protestuar para selisë së BDI-së, me arsyetimin se është vend publik dhe u kanë thënë se mund të ket përplasje mes tyre dhe simpatizantëve të BDI-së.

Leje për të protestuar kanë vetëm para rektoratit të Universitetit të Tetovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zaev: “Ilindeni simbol i bashkimit”

Kryeministri i vendit Zoran Zaev, gjatë fjalimit të tij me rastin e…

Qeveria i dha dritë jeshile ligjit pë Prokurorinë Publike

Ligji për Prokurorinë Publike sonte kaloi në Qeveri, dhe i njejti me…

Tërmet i fuqishëm në Ohër

Një tërmet me intensitet 3.8 ballësh sipas shkallës Evropione Makrozismike është ndjerë…

“Fshesë” në LSDM, shkarkohet Sekretari i Përgjithshëm dhe 6 nënkryetarët

Ka përfunduar mbledhja e përgjithshme e partisë më të madhe në pushtet,…

Mickoski nuk e mohon se negocion me Besën, Bekteshi thotë se BDI s’ka konkurencë, PDSH afër me RDK-në

VMRO-DMPNE është në bisedime me disa parti për koalicion të mundshëm parazgjedhor.…