Në emisionin Pressing të Televizionit 7 janë të ftuar kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj dhe kryetari i PSD’së, Shpend Ahmeti. Atyre u kanë bërë pyetje edhe qytetarët, e një nga ta tha se ‘pse nuk u luftua korrupsioni gjatë Qeverisë Haradinaj’.

Kryeministri në detyrë tha se kishte halle më të mëdha dhe se tema e ndryshimit të kufijve e solli vendin para një gjendjeje të jashtëzakonshme.

“Një kryeministër që duhet të ruaj territorin nuk mund të kthehet e të merret me tema të brendshme si korrupsioni. Ka qenë një gjendje e jashtëzakonshme kjo tema e territorit”, ka thënë Haradinaj.

Ai tutje shton se kur të sigurohet se tema e ndryshimit të kufirit të mbyllet krejtësisht, me koalicionin parazgjedhor me Partisë Socialdemokrate synojnë që të merren me tema të brendshme.

“Prandaj, synojmë që me platformën tonë 100 për qind shtet të merremi me tema të brendshme”, ka thënë kryeministri në detyrë.

Haradinaj u ka kërkuar qytetarëve që edhe ata të ndihmojnë në luftimin e korrupsionit dhe të haraçit duke i denoncuar rastet e tilla.  /Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…