Shaqir Fetai, në prezencë të Qenan Ismailit (!), sot paska vendosur t’i shpërndajë ndihmat humanitare në 4000 pako nga 20 kg, të donuara nga Drejtoria e Përgjithshme e Dijanetit të Turqisë.
Këta farë sadistë, që kënaqen me dhembjet e trishta të të varfërve, u zotuan se do të shpërndajnë ndihma në çdo shtëpi të të varfërve në territorin e Myftinisë së Shkupit. E dinë këta tradhëtarë se sa familje myslimane janë buzë mjerimit në këtë territor? Sipas evidentimit të Kryqit të Kuq, vetëm në territorin e Çairit, në lagjen e Gazi Babës dhe në atë të Shuto Orizarës, pa përfshirë edhe ata nga Karshiaka e Derveni, jetojnë mbi 4000 familje myslimane skajshmërisht të varfër. Kjo i bie që, sipas premtimit të treshi përsheshit, Shaqir Fetai, Qenan Ismaili dhe Fadil Ramadani, të gjitha pakot e donuara nga Turqia duhet të shpërndahen në territorin e Myftinisë së Shkupit!
Po ku e gjejnë këtë kurajo për t’u tallur me skamnorë! Kur të përmbytesh në haram, e bën edhe këtë mëkat!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…