Qindra protestues të zemëruar u përlplasën këtë të shtunë me policinë britanike.

Teksa brohorisnin “liri”, qytetarët u shprehën kundër masave bllokuese.

Në Liverpool dhe Ipsëich u arrestuan disa protestues, ndërsa tre u morën në paraburgim.

Policia dënoi protestën e tyre, duke shtuar se po rrezikohet përhapja e virusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

​Optimizëm për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Anëtarësimi i Kosovës në Këshill të Evropës po konsiderohet i mundshëm pas…

Skiatori Albin Tahiri flet nga Pekini: Mbajtja e flamurit të Kosovës është krenari, besoj se do t’i përmirësoj arritjet e mia

Skiatori Albin Tahiri për herë të dytë do ta përfaqësojë Kosovën në…

Zjarrfikës nga Shkupi në ndihmë për të shuar zjarrin në Tetovë

Po vazhdon të përhapet zjarri në ish fabrikën e Monopolit në Tetovë.…

Edhe Amerika Latine nuk i shpëton, koronavirusi kalon oqeanin, shënohet rasti i parë në këtë shtet të kontinentit të largët

Ministria e Shendetësisë në Meksikë konfirmoi rastin e parë me koronavirus në…

Kërcënoi ekspertët e pandemisë/ Gjendet i pajetë në park ekstremisti

Një trup është gjetur në kërkim të një ushtari belg, me pikëpamje…