Në shenjë revolte për pagat e ulëta, Sindikata e Pavarur i Policisë sot ka mbajtur protestë, ku morën pjesë rreth 100 makina dhe dhjetëra këmbësorë të cilët për disa minuta kanë shkaktuar kaos në trafik, duke bllokuar udhëkryqin afër Q.T. Mavrovasja.

Protestuesit mes tjerash kanë kërkuar, siç thonë ata, kthimin e dinjitetit të pjesëtarëve të policisë, si dhe ndërprerjen e nënçmimit ndaj policëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pendarovski: “Reket” dridhi themelet e shtetit. Jam i dëshpëruar nga Katica Janeva

“Revolta tek qytetarët është e madhe. Edhe unë si president por edhe…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

ASH: Vendimi për 27 prillin, dëshmoi lidhjen e dy regjimeve

Aleanca për Shqiptarët vlerëson se çdo shkelje e ligjit e veçanërisht veprat…

Phillips: Asociacioni është i tepërt, serbët kanë mjaft të drejta në Kosovë

Drejtori i Programit për Paqen dhe të Drejtat në Universitetin Columbia, David…

Hahn: Nuk ka vend në BE për ata që e mohojnë gjenocidin e Srebrenicës

Komisioni Europian ka paralajmëruar të gjithë zyrtarët e zgjedhur në Bosnjë dhe…