Dhjetëra persona të Partisë Popullore të Maqedonisë protestuan pasditen e sotme në qendër të Shkupit duke shkaktuar kaos në trafik me bllokimin e rrugëve kryesore të qytetit. Protesta filloj rreth orës 16:00, para Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë dhe po vijon drejt Qeverisë. Protesta zhvillohet me pretekstin e mbrojtjes së gjuhës maqedonase.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shek Hallaçi ka dy fjalë për BDI-në

U THA, U BË HAJDE KNEJ!1-RASTI i SOPOTIT2-RASTI i KOMANDANT TELIT3-RASTI i…

Si përgatiten punësimet në administratë në Maqedoninë e Veriut, si punësohen familjarët, të dashurat…

Laboratori hulumtues i reporterëve në Maqedoninë e Veriut ka publikuar sot storjen…

Takimi i liderëve

Liderët e LSDM-së, VMRO-DPMNE-së, BDI-së, BESA-s, PDSH-së, Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës…

Flet gruaja që u sulmua në mes të Shkupit

Më fyente dhe më sulmoi sepse nuk deshi të më këmbej paratë…

Hakerët sulmojnë uebfaqet e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Ministrisë së Arsimit

Ministria e Shëndetësisë informon se është në shënjestër të hakerëve, dhe për…