Po bëhen pragatitje për protesten që do të mbahet më 26 korrik në ora 14, te Sheshi Skenderbeu.

Paraprakisht janë mbajtur dy protesta para selisë së BDI-së në Reçicë të Vogël, e cila është blinduar nga forca të mëdha policore dhe protestuesit nuk janë lejuar të arrijnë në destinacionin e dëshiruar.

Protestat kanë filluar pas publikimit të “bombave” nga El Cheka, kurse në ballë të protestave është vëllai i tij, Blerim Ahmedi.

Moto e kësaj proteste do të jetë: “Poshtë Klani i Zajazit, Liri për Çlirimtarët”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…