Mijëra njerëz në Brazil i kanë mbushur rrugët e qyteteve duke protestuar sërish kundër presidentit Jair Bolsonaro.

Këto protesta po mbahen një vit para zgjedhjeve të përgjithshme, si dhe janë organizuar nga partitë opozitare dhe nga sindikatat,

Bolsonaro sipas sondazheve është duke humbur shumë votues. Disa brazilianë janë zhgënjyer nga presidenti pasi thonë se nuk e menaxhoi si duhet pandeminë, pasi rreth 600 mijë njerëz vdiqën nga COVID-19.

Protesta pati në 160 shtete të vendit të dielën, në disa fotografi shihet se protestuesit mbanin pankarta me përmbajtje për largimin e Bolsonaros, shkruan BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…