Nuk ka dyshim se çdo politikan gabon gjatë paraqitjes së tij në opinion, por kur gabimet marrin trajtën e gafës, atëherë lë shumë për të dëshiruar. Së fundmi e kemi rastin me kryetarin e Gjykatës Themelore në Tetovë, Hasan Asani, shkruan Fol.

Gjatë një prononcimi mediatik, Asani është përpjekur të shpjegojë shpenzimin e buxhetit për të cilën janë ndarë mjete për renovimin e objektit të Gjykatës Themelore, por si duket shqetësimi i tij i brendshëm e ka bërë të pamundur ta nxjerrë një fjali deri në fund si duhet.

Prononcimi i Asanit nxjerr në pah nivelin intelektual, ku videoja është bërë virale në rrjetet sociale. Komentuesit janë tallur me Asanin duke e vlerësuar si komik dhe njëkohësisht skandaloz. Për më shumë ndiqeni videon. /Fol/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…