Shefja e prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Vilma Ruskoska është suspenduar nga puna, shkruan TV21.

“Po, jam larguar përkohësisht nga puna”, ka konfirmuar Ruskoska për TV21.

Prokurori Publik ka njoftuar se ka filluar një procedurë disiplinore për të përcaktuar përgjegjësinë e tre prokurorëve publikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Majlinda Kelmendi e fiton medaljen e dytë të artë në Abu Dhabi

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në grand slamin e…

Ukraina synon të armatosë një milion njerëz

Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës ka thënë se shpreson të armatosë një…

Filipçe: Komisioni rekomandon që ora policore gjatë vikendit të nis nga ora 19:00

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se Komisioni për Sëmundje Ngjitëse ka…

Vuçiq takohet me përfaqësuesit e Listës Serbe në Beograd

Presidenti i Serbisë, Alekandar Vuçiq, është takuar me serbët e Kosovës në…

OKB plan global për të ndihmuar vendet e varfra kundër koronavirusit

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka thënë…