Prokurorja special publik Fatime Fetai, sonte në 1TV deklaroi se ka shumë regjistrime dhe mesazhe rreth rastit “Mon*stra” por megjithëse sipas saj shumë prej tyre nuk janë thelbësore por që ka vendosur t’i paraqesë ato si dëshmi.

“Ka mijëra inçizime, mesazhe dhe transkripte që me siguri do të sugjerohen si dëshmi. Unë mendoj se shumë nga ato inçizme dhe mesazhe nuk do të ndikojnë në thelb, por edhe atë që personalisht e konsideroj nuk është shumë e rëndësishme, unë do të propozoj si provë se nuk ka dyshime se ne po fshehim diçka. Mund të garantoj se do të ketë një kualifikim të përshtatshëm ligjor për çdo person që është i përfshirë në atë ngjarje. Megjithatë, kjo nuk është një çështje e thjeshtë, i bëj thirrje të gjithë atyre që duan të ndajnë informacione, të mos luajnë me ndjenjat e familjeve të viktimave, por të vijnë në prokurori ose në gjykatë. Dhe mbledhja e pëlqimeve (like-ve) për këtë temë është ç’njerëzore”, sqaron prokurorja Fetai duke shtuar se asnjëherë nuk do të heq dorë derisa ta zgjidh këtë rast.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Aksioni policor në Haraçinë, sekuestrohen 2.2 kilogram heroinë

Polica e Shkupit me një urdhër gjyqësor ka bërë bastisje në një…

Zjarrfikësit e Tetovës kërkojnë kushte më të mira pune

Zjarrfikësit e Tetovës kanë protestuar ndaj mos-pagesës së shtesave për punën e…

Mickoski: Qeveria të shpall gjendje krize në të gjithë territorin

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha…

Greqi, alarm për bombë në Parlament

Athina është zgjuar e alarmuar mëngjesin e së premtes. Mediat greke raportojnë…

Mickoski: Nuk jam kundër ndërrimit të emrave të shkollave, por kundër procedurës

Kryetari i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski në një konferencë për shty…