Trupi i gruas së ndjerë nga Struga, të cilën mbrëmë me thikë e vrau bashkëshorti, do të dërgohen në autopsi, kumtoi sot Prokuroria publike.

Prokurori kujdestar publik nga Prokuroria themelore publike – Strugë ka kryer ekspertizë në banesën në Strugë, ku është privuar nga jeta një grua e moshës 34-vjeçare.

“Sipas njohurive të para, pas zënkës paraprake mes tyre, bashkëshorti i ka shkaktuar gruas disa therrje vdekjeprurëse me thikë, e pastaj ka tentuar të kryejë vetëvrasje. Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e miqve të tyre, ku bashkëshortët kanë qenë për vizitë”, kumtoi Prokuroria publike.

Nga vendi i ngjarjes, siç thuhet në informatën, janë mbledhur dëshmi dhe gjurmë për ekspertizë, ndërsa do të merren në pyetje edhe dëshmitarët e ngjarjes.

“Me urdhër të prokurorit publik do të bëhet autopsi mbi trupin e së ndjerës, Nga vendi i ngjarjes janë mbledhur dëshmi dhe gjurmë për ekspertizë, mes të cilave edhe arma me të cilën është kryer vepra penale”, sqarojnë nga prokuroria.

Pas tentimit për vetëvrasje, ndaj të dyshuarit 39-vjeçar është kryer intervenim kirurgjik dhe gjendet jashtë rrezikut për jetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…