Shoqërohen disa prej tyre për t’u marre në pyetje

Prokuroria e Tiranës ka filluar menjëherë hetimet për situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit.

Burime zyrtare thanë se po hetohet për veprën penale “Shpërdorim detyre”.

Oficerët e policisë gjyqësore po kryejnë veprime hetimore për zbardhjen e rrethanave dhe për evidentimin e rolit të secilit prej personave të përfshire në këtë ngjarje.

Të njëjtat burime thanë se ka nisur shoqërimi nga forcat e policisë i disa kontrollorëve për t‘i marrë në pyetje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…