Prokuroria Publike ka ngritur aktakuzë për mjekun Zhan Mitrev si person fizik dhe për subjektin juridik të themeluar prej tij, klinikën private “Zhan Mitrev”, raporton Klan Macedonia.

Të akuzuarit ngarkohen me veprën penale “mashtrim”, e cila sipas Kodit Penal është e dënueshme me burgim prej 1 deri në 10 vite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

SHBA-ja dhe Rusia po rritin praninë në rajonin Azio-Paqësor

Rusia ka vendosur një divizion të sistemeve të saj të raketave të…

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Sot në orën 09:11 është ndjerë tërmet në Maqedoninë e Veriut. Tërmeti…

Musliu: Gjenerali rus Leonid Ivashov që dikur tregtonte me ndjenjat e serbeve, sot gjoja shqetësohet për ta

Gjeneral-koloneli në pension i Federatës Ruse, Leonid Grigoryevich Ivashov ka thënë se…

Dhoma e Përfaqësuesve do të hapë hetim për gjykimin e Bidenit

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, Kevin McCarthy, tha më 12 shtator se…

Kurti i përgjigjet Serbisë për ofrimin e linjitit në këmbim të energjisë elektrike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ripërsëritur qëndrimin e tij kundër Ballkanit…