Prokuroria e Shkupit kërkon paraburgim  për një banor të Haraçinës. 

Më 18 tetor në shtëpinë e tij  është gjetur një granatë dore. I akuzuari bombën e modelit F1 po e mbante në një dollap.

I dyshuari po mbabet në arrest, ndërsa  akuzohet për prodhim, mbajtje në pronësi, dhe trafikim të paautorizuar të armëve ose eksplozivëve. 


Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

E ndjekin si në filma me BMW më pas e rrahin 24 vjeçarin nga Tenova e Tetovës

Njëzetë e katër vjeçari R.U. nga fshati Tenovë e Tetovës, dje (25-Gusht)…

OSBE: Zgjedhjet ishin transparente dhe të qeta

Transparente dhe të qeta i përshkroi misioni i OSBE zgjedhjet e zhvilluara…

Ministria e Mbrojtjes reagon pas ndalimit të dy pjesëtarëve të FSK’së nga policia serbe

Zëvendësministri i Mbrojtjes në detyrë, Burim Ramadani, ka reaguar pas ndaljes së…

Fitore e bindshme e Orban në Hungari, siguron mandatin e katërt

Viktor Orban ka siguruar mandatin e tij të katërt si kryeministër hungarez.…

Ministri i Shëndetësisë: Gjermanët do të vaksinohen, do të shërohen ose do të vdesin deri në fund të dimrit

Politikanët në Gjermani po debatojnë për masa të ngjashme me fqinjin e…