Prokurori publik kujdestar nga Prokuroria Themelore Publike Gostivar ka kryer inspektim në vendin e një shtëpie familjare në rrugën “Goce Dellçev” në Gostivar, ku mbrëmë është gjetur i pajetë trupi i një 28-vjeçari me plagë nga armë zjarri në kokë, transmeton Tetova Sot

“Gjatë inspektimit në vendngjarje janë gjetur gjurmë, si dhe një armë – pistoletë, e cila do të jetë objekt ekspertimi. Me urdhër të prokurorit publik janë siguruar video incizime nga kamerat e objekteve lokale”, thanë nga Prokuroria.

I ndjeri është dërguar në qendrën emergjente në Gostivar nga babai i tij, ku është konstatuar vdekja. Në trupin e të ndjerit do të bëhet autopsi.

Janë ndërmarrë veprime të tjera nga të cilat priten rezultate për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Rastin e vrasjes mbrëmë e konfirmuan për TS edhe nga SPB Tetovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zelensky: Ukraina nuk e jep asnjë pëllëmbë tokë, për të arritur paqen

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar sërish Rusisë që të negociojë…

Parlamenti rus thërret mbledhje të jashtëzakonshme

Këshilli organizativ i parlamentit rus do të mblidhet të hënën për të…

Gjorçev: Maqedonia paguan çmimin më të lartë të energjisë elektrike në Evropë

OBRM-PDUKM sot organizoi protestë të re kundër rritjes së çmimit të energjisë…

Plani rus për ‘pushtimin’ e Ballkanit – si u kapën agjentët e Vladimir Putinit në Greqi që spiunonin NATO-n?

Mbrëmjen e 18 marsit shërbimet sekrete greke u informuan për rastin e…

Afër 7 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 9,169 testime, 1,370 qytetarë kanë…