Këtë të mërkurë është mbajtur takimi i radhës në kuadër të Ballkanit të Hapur.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski kanë mbajtur videokonferencë dhe ku kanë folur rreth aktualitetit dhe sfidave në rajon.

“Fola me Edi Ramën dhe Dimitar Kovaçevski për hapa e përbashkët rreth një dimri të sigurt për të gjithë qytetarët tanë, sikurse edhe për takimin e ardhshëm në kuadër të Procesit të Berlinit”, ka njoftuar Vuçiq.

“Ballkani i Hapur nënkupton, paqe, mirëqenie dhe të ardhme më të sigurt për qytetarët e rajonit, sepse bashkë jemi më të fortë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Goshev: Në Maqedoninë e Veriut mund të blihet drejtësia

Ish-guvernatori i Bankës Popullore dhe politikani Petar Goshev beson se nuk do…

Kriza në Bosnje, Dodik: Fati i shtetit varet nga Erdogan, Vuçiç dhe Milanoviç

Lideri i serbëve të Bosnje-Hercegovinës Milorad Dodik mirëpriti dialogun për zgjidhjen e…

Dy persona nën hetime për plaçkitje

Prokurori Publik ka sjell vendim për procedure hetimore kundër dy personave, të…

Zaev: Mos-marrja e datës, mund të shkatërroj qeverinë në RMV

Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për tanjug.rs ka deklaruar se Maqedonia nuk ka…

Avionët amerikanë që transportojnë armë bërthamore fluturojnë sot mbi Tiranë

Forcat ajrore të Shteteve të Bashkuara, njoftojnë se dy avionë bombardues “Stratofortress”…