Arsyeja e dorëheqjes është arratisja e djeshme e ish-drejtorit të DBK-së, Sasho Mijalkov, të cilin policia nuk arriti ta gjente në adresën e tij të shtëpisë për të dorëzuar vendimin për arrest shtëpiak në çështjen “Target-Fortress” shkruan Plusinfo.

Opozita VMRO-DPMNE po kërkon gjithashtu dorëheqjen e oficerit të parë të policisë, duke akuzuar se institucionet e dinin se të shtunën në 4 pasdite kishte rrezik se Mijalkov do të arratisej, por nuk morën masa.

Ministri MPB-së Oliver Spasovski gati dy ditë nuk paraqitet para opinionit dhe nuk dihet nëse sonte do të jep dorëheqje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…