Presidentja Vjosa Osmani është takuar sot me shefin e EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark.

Osmani dhe Wigemarku kanë folur për situatën në veri, si dhe për bashkëpunimin midis Kosovës dhe EULEX-it, transmeton klankosova.tv.

“Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim shefin e EULEX-it, z. Lars-Gunnar Wigemark, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në veri të vendit si dhe bashkëpunimin me EULEX-in në kuadër të mandatit të tij aktual”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

“Presidentja Osmani ka ritheksuar përkushtimin e institucioneve të Republikës për zbatimin e rendit dhe ligjit, si dhe sigurisë publike në të gjithë territorin e vendit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

SHBA kundër pranisë së Putinit në samitin e G20

Administrata e presidentit amerikan, Joe Biden, ka dal kundër ftesës së bërë…

Biden thekson pasojat për Kinën nëse mbështet Rusinë

Presidenti i SHBA Joe Biden tha për CNN se telefonata e tij…

Kurti nis takimet në Bruksel, kërkon liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur vizitat në Bruksel. Ai është…

Bastisen shtëpitë e ish-ushtarëve të UÇPMB-së nga xhandarmëria serbe (FOTO)

12 shtëpi të ish-ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanovc,…

Destabilizohet moti në Kosovë, erërat e fuqishme rrëzojnë drunjtë në Pejë

Erëra të fuqishme janë paralajmëruar për sot në Kosovë, përkundër motit të…