Presidenti Biden tha ditën e sotme se është me kancer, por është e paqartë nëse ka bërë një gafë apo një njoftim jashtëzakonisht të rastësishëm shëndetësor gjatë një fjalimi për ngrohjen globale në Massachusetts.

Biden po përshkruante efektet shëndetësore të emetimeve nga rafineritë e naftës pranë shtëpisë së tij të fëmijërisë në Claymont, Delaware.

“Kjo është arsyeja pse unë dhe shumë njerëz të tjerë me të cilët jam rritur kemi kancer dhe pse për një kohë më të gjatë, Delaware kishte shkallën më të lartë të kancerit në vend,”-tha Biden.

Presidenti po fliste pranë një ish-centrali me qymyr që po transformohet për të mbështetur fermat me energji të erës në det të hapur.

Biden, 79 vjeç, është presidenti më i vjetër i SHBA-së dhe mprehtësia e tij mendore është shpesh një çështje e hapur për debat publik. Megjithatë, ai thotë se synon të kërkojë një mandat të dytë në vitin 2024, raporton NYPOST.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Si u ‘fshinë’ Nikolai Patrushev dhe Sergei Shoigu nga rrethi i ngushtë i Vladimir Putinit?

Edhe pse prej muajsh ka pasur zëra për një tronditje në krye…

SHBA, sërish numër rekord rastesh me COVID-19, mbi 70 000 në 24 orë

SHBA-ja regjistroi dje për të dytën ditë radhazi më shumë se 70…

Fillon takimi Hoti-Rama

Ka nisur takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryeministrit të…

Smith: NATO e shqetësuar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit

Ambasadorja amerikane në NATO, Julianne Smith, ka thënë në një intervistë për…

Vdes ish-kryeministri japonez Shinzo Abe, pasi u qëllua me armë zjarri

Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe ka vdekur pasi u qëllua me armë zjarri,…