Transmetim i drejtpërdrejtë i pres konferencës së përbashkët të kryeministrit Zoran Zaev dhe u.d ndihmës sekretar shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Filip Riker.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mbretëria e Bashkuar do ta rihap ambasadën në Kiev

Mbretëria e Bashkuar do të rihap ambasadën e saj në kryeqytetin ukrainas,…

Zelensky kërkon më shumë dhe mbylljen e porteve detare për Rusinë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky bëri thirrje për më shumë armë dhe kërkoi…

Dy të vdekur nga zjarri në jug të Italisë

Dy persona vdiqën nga thithja e tymit në qytetin San Lorenzo në…

Borrell: Rusia dëshiron të ndajë Bashkimin Evropian

Rusia dëshiron të ndajë Bashkimin Evropian duke negociuar vetëm me anëtarë të…

2159 raste aktive me koronavirus

162 raste të reja me virus korona, nga gjithsej 778 testime janë…