Deputetja e LSDM-së, Sllavjanka Petrovska në konferencë për shtyp bëri të ditur se sipas Rregullores, janë pranuar tre kandidatura për kryetar të LSDM-së nga Komisioni Qendror Zgjedhor.

Ajo theksoi se afati për paraqitjen e kandidaturës skadon sonte, ndërsa deri tani janë parashtruar katër kandidatura.

“Sot sipas rregullave u vendos se tre kandidatura janë përmbushur me tre dokumente sipas rregullave dhe kushteve të parapra, ndërsa kandidatura tjetër është hequr me vendim të Komisionit Qendror Zgjedhor”, tha Petrovska.

Kujtojmë se për kryetar kandidoi Dimitar Kovaçevski, Vllastimir Alleksovskisa dhe Jovan Despotovski dhe Frosina Remenski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…