Ish-presidenti ukrainas, Petro Poroshenko, ka thënë për transmetuesin britanik, BBC se i gjithë kombi është duke luftuar presidentin rus, Vladimir Putin.

Ai u ka bërë thirrje banorëve të Ukrainës që të mos dorëzohen kurrë.

“Ai mund të ndalë dritat, ai mund të ndalë furnizimet e ngrohjes, mirëpo ai nuk mund të vrasë shpirtin ukrainas”, ka thënë Poroshenko.

Ai ka qenë president i Ukrainës për pesë vjet, deri kur Volodymyr Zelensky ka fituar shumicën në zgjedhjet e vitit 2019./REL

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ukraina sanksionon 28 zyrtarë rusë të inteligjencës

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy ka mbështetur sanksionimin e 28 zyrtarëve të…

Zbulohet një tjetër variant i Covid-19, ka 46 mutacione dhe është më rezistent ndaj vaksinave

Një tjetër variant i koronavirusit Covid-19 është zbuluar në Francë. Ekspertët aty…

Turqia ndihmon Spanjën

Ministrja e Jashtme spanjolle Arancha González Laya në një intervistë për rrjetin…

MSH: E gatshme është certifikata për personat që janë infektuar me virus

Ministria e Shëndetësisë njofton se në Sistemin Nacional “Termini im” është vendosur…

Franca dëshiron që certifikata e vaksinimit të jetë në fuqi deri në verën e vitit 2022

Qeveria franceze po shqyrton prezantimin e një projektligji që do ta lejojë…