Policia Norvegjeze ka arrestuar një spiun të dyshuar rus në qytetin verior të Tromsoe, raporton Sky News.

Burri, i cili punonte si shkencëtar në Universitetin e Tromsoe, ishte prezantuar si shtetas brazilian, por policia besonte se identiteti i tij i vërtetë ishte rus.

Zëvendës shefi i PST-së, Hedvig Moe, tha se i dyshuari përfaqëson një “kërcënim për interesat themelore kombëtare” dhe duhet të dëbohet nga Norvegjia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Koronavirusi përhapet nëpër burgjet në SHBA

Koronavirusi e rrezikon sistemin e burgjeve  në SHBA,  ndërsa në disa burgje…

“27 Prilli”, Gjykata e Apelit uli dënimin e Abdylfeta Alimit dhe Mitko Çavkovit

Gjykata e Apelit ka ulur dënimet me burg për të akuzuarit në…

SHBA i bën thirrje Kinës që të dënojë Mianmarin

Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje Kinës që të rrisë presionin…

Analistët parashikojnë rënien e Qeverisë Hoti, shkak mungesa e numrave në Kuvend dhe mospajtimet brenda koalicionit

Pothuajse asnjë ligj nuk është duke kaluar në Kuvendin e Kosovës edhe…

Irani i kërkon SHBA-së që t’ua lirojë 10 miliardë dollarët e bllokuar në bankat e huaja

Ministri i Jashtëm iranian Hossein Amirabdollahian i ka kërkuar Shteteve të Bashkuara…