E ashtuquajtura “Brigada Veri” ka vazhduar me krijimin e grafiteve të reja në Mitrovicë të Veriut.

Përmes tyre, serbëve u kërkohet që siç thuhet “të tregojnë rezistencë më 21 nëntor”, ditën kur do të fillojë shqiptimin e gjobave për shoferët që nuk i kanë konvertuar targat e tyre në RKS.

Në lidhje me këtë, për Klankosova.tv, zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani, ka thënë se policia ka ndërmarrë veprimet e nevojshme për hetim dhe procedim të mëtejmë lidhur me grafitet.

“Me datë 13.11.2022 gjatë natës, në zonën e drejtorisë rajonale të Mitrovicës Veri, janë hasur disa grafite me mbishkrime të ndryshme në gjuhen serbe. Policia e Kosovës, me njësitet e saj ka ndërmarr veprimet e nevojshme policore, për hetim dhe procedim të mëtejmë, lidhur me grafitet e shkruara në disa mure dhe rrugë”, ka thënë Kelani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Reket”, Janeva dhe Zoki 13 së pari do të kontrollojnë dëshmitë, pastaj do të japin deklaratë

E dyshuara e tretë në rastin “Reket”, ish prokurorja speciale publike Katica…

Shkup, 45-vjeçari përplas me motor policin

MPB njofton se gjatë mbrëmjes së djeshme në lagjen Hipodrom të Shkupit…

Të shtëna në Shkup! Pas sulmit fizik, 28-vjeçari qëlloi me armë drejt një personi

Miniatria e Punëve të Brendshme njofton se pak para mesnate, gjegjësisht në…

NATO, rrezikohet anëtarësimi i plotë i Maqedonisë në Samitin e Londrës

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO sipas gjitha gjasave nuk do…

Testohet për herë të parë vaksina kundër Covid-19

Ndërkohë që numri i të infektuarve me COVID 19 në botë po…