Vazhdon përndjekja e policisë për aktivistët e Lëvizjes BESA, pas askioneve të shumta të rinisë së kësaj partie. Sot, kreu i forumit rinor të BESËS në Tetovë, Albi Qamili është thirrur në bisedë informative në stacionin policor të Tetovës, duke ia dërguar furgonin e policisë në vendbanimin e tij. Lufta speciale e pushtetit kundër aktivistëve të Lëvizjes BESA nuk ka të ndalur. Dhjetëra aktivistë janë ftuar nëpër stacionet policore, kurse për kreun e Rinisë së BESËS në Tetovë, është hera e tretë që merr thirrje për bisedë informative në stacionin policor në Tetovë. Vallë, a janë këta mekanizma të pushtetit për të ndaluar aktivitetin e pandalur të rinisë së partisë së Kasamit. Për detaje tjera, do të ju njoftojmë në vijim./Albanews24

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…