MPB ka njoftuar se gjatë mbrëmjes së kaluar ka kryer aksion kontrollues në ambientet e hotelierisë. Gjatë aksionit janë ndaluar katër persona.

Aksioni është zhvilluar në gjithë territorin e shtetit pas orës 23:30 të mbrëmjes së 20 janarit e deri në orën 16 të ditës së djeshme.

“Njësitë e punëve të brendshme dhe ekipet patrulluese të përbëra nga punonjës policie të Departamentit të Policisë me Uniformë kanë kryer kontroll aksion në objektet hotelierike në disa qytete. Gjatë kontrollit janë ndaluar katër persona, tre prej tyre për prishje të rendit dhe qetësisë publike dhe një person P.G (20) nga Shkupi, për shkak se në një lokal në lagjen Ilinden në Shkup, i është gjetur kokainë”, thuhet në raportin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Protesta e serbëve në veri, Policia e Kosovës: Kemi bërë planifikimet operacionale – qytetarët të mos bien pre e provokimeve

Policia e Kosovës, ka dalë me një njoftim sa i përket protestës/tubimit…

Qeveria e Maqedonisë shpall thirrje publike për blerje të maskave mbrojtëse

Qeveria sot shpalli thirrje publike për blerje urgjente të maskave mbrojtëse për…

33-vjeçari nga Zvicra: Tre persona më kërcënuan dhe ma morën makinën e tipit “Toyota” në lagjen Maxhari të Shkupit

Tre grabitës i morën Toyotën një të riu zviceran në lagjen Maxhari…

Komplekset e tradhëtarit

Shaqir Fetai, vetëm i urryer nga xhematet e vendit, mund të ikë…

Kurti: Së shpejti finalizohet Programi qeverisës dhe Plani i Veprimit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se gjatë vikendit,…