Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mëngjesin e sotëm, policia me urdhër paraprak të gjykatës ka kryer bastisje në shtëpinë e 63-vjeçarit Xh.L nga Shkupi, transmeton Alsat. Policia ka gjetur pushkë automatike të prodhimit kinez, karikator të pushkës automatike dhe 40 plumba të kalibrit 7.62 mm.

“Gjatë bastisjes, S.L (28) ka tentuar ta hedh pushkën jashtë shtëpisë, por është vërejtur nga zyrtarët e policisë. Xh.L. S.L. dhe H.L. (35) janë ndaluar në stacion të policisë”, shtojnë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…