Në lagjen Dardania të Prishtinës sot rreth orës 15 e 30 është plagosur një person me armë zjarri derisa Policia ka identifikuar një person si të dyshuar dhe është në kërkim të tij.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, FLORA AHMETI.

“Sot rreth  orës 15:30, policia  ka marrë informatën për një plagosje me arme zjarri në lagjen Dardania në Prishtinë.Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes. Bazuar në të dhënat fillestare, nga arma e zjarrit është pjagosur 1 person. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor.

Lidhur me këtë rast policia ka identifikuar një person të dyshuar dhe është në kërkim të tij”, ka thënë Ahmeti për Express./Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Gratë udhëheqëse të Kosovës

Për herë të parë në Qeverinë e Kosovës do të ketë pesë…

Gjysmë milion banorë janë shpërngulur nga Maqedonia e Veriut

Nga Maqedonia e Veriut janë shpërngulur gjysmë milionë qytetarë apo një e…

Vijon operacioni antidrogë, arrestohet i pari i policisë së Prilepit

Policia, në bashkëpunim edhe me Agjencinë Amerikane në luftën kundër narkotikëve DEA,…

BE: Nuk do ta ndjekim shembullin e dekretit të Biden në Ballkanin Perëndimor

Dekreti i presidentit të SHBA-së mbi zgjerimin e masave emergjente në Ballkanin…

Ukrainasit tashmë marrin nën kontroll të gjithë rajonin e Kievit

Trupat ukrainase rimarrin kontrollin e të gjithë territorit të rajonit të Kievit…