Ministria e Punëve të Brendshme ka konfirmuar se në rrugën Strumiçka në Shkup është djegur një automjet, që është vetura private e zëvendëskryeministrit Artan Grubit por jo në emër të tij.

“Sot (22.07.2023) në SPB Shkup është raportuar se rreth orës 03:30 në rrugën “Strumiçka” ka rënë zjarr në automjetin e pasagjerëve “Audi” me targa të Shkupit, në pronësi dhe parkim të B.L.(35) nga Shkupi. Zjarri është shuar, nuk ka të lënduar, ndërsa kontroll është kryer nga ekipi inspektues i SPB Shkup”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Çfarë parasheh pakti SHBA, Britani, Australi për nëndetëse me energji bërthamore – si “përgjigje ndaj Kinës”?

Shtetet e Bashkuara, Australia dhe Britania zbuluan të hënën detaje të një…

Kurti takoi sot Escobarin, diskutuan për pritjet e takimit të sotëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot Zëvendësndihmës sekretarin e Shteteve…

Shokuese: Media iraniane sugjeron bombardimin e kampit të MEK në Manëz me DRONË dhe RAKETA balistike

Një gazetë elektronike iraniane e lidhur me Gardën Revolucionare sugjeron sulmimin e…

Ish-punonjësja kthehet në kritike: Facebook dëmton fëmijët dhe dobëson demokracinë

Ish-punonjësja e Facebook, Frances Haugen, u ka thënë ligjvënësve amerikanë se faqet…

Inteligjenca britanike: Moska po ka në diçka në trup në trupat ushtarake në trup

Moska është detyruar të “zhvendosë nyjet e furnizimit” më në jug dhe…