Një rast tragjik ka ndodhur në orët e vona të së dielës brenda një familje shqiptare në Gjermani, ku dyshohet se një burrë 44 vjeçar dyshohet se i vrau dy fëmijët e tij, e plagosi gruan dhe në fund u vetëvra.

Rasti ka ndodhur rreth orës 22:53, kur policia u njoftua përmes linjes urgjente se kishte të shtëna me armë zjarri brenda një banese në rrugën “Kleiner Glinder Berg” në Glinde, që gjendet 7 kilometra në verlindje të Hamburgut.

Zëdhënësja e Policisë së Lubeck-ut Claudia Struck, tha për Klankosova.tv se oficerët e policisë gjetën brenda banesës një burrë dhe dy fëmijë të vdekur.

“Shërbimet e alarmuara të urgjencës mundën të gjenin në shtëpi dy fëmijë të pajetë dhe një mashkull i cili, megjithë përpjekjet e mjekëve vdiq në vend. Një grua është dërguar me urgjencë në spital e plagosur rëndë pasi ka marrë ndihmën parësore mjekësore”.

Struck tha se personat e përfshirë në këtë tragjedi janë anëtarë të një familje.

“Personat e prekur janë familje që jetojnë prej kohësh në shtëpi. Sipas gjendjes aktuale të hetimeve, dy fëmijët e moshës 11 dhe 13 vjeç, burri 44 vjeç dhe gruaja 38-vjeçare janë konstatuar plagë me armë zjarri. Gjetjet aktuale tregojnë se ajo që ka ndodhur brenda familjes ka ndodhur”.

Sipas saj Prokuroria dhe Policia i kanë nisur hetimet rreth dyshimeve për një vrasje.

“Zyra e prokurorit publik të Lubeck-ut dhe komisioni i vrasjeve të policisë kriminale të Lubeck-ut filluan hetimet për dyshimin për një vrasje”.

Ajo tutje tha se po punohet për zbardhjen e ngjarjes tragjike.

Claudia Struck theksoi se për shkak të ndjeshmërisë aktualisht nuk mund të jepet asnjë informacion i mëtejshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…