Dje (19-tetor) rreth orës 14:10, në rrugën lokale që lidhë vendbanimin e Tetovës Drenovec me fshatin Gjermë, nën një shkurre pranë rrugës së dheut, zyrtarët policorë të SPB Tetovë kanë gjetur një qese plastike me rreth 10 kilogramë marihuanë. Është kryer këqyrja në vendin e ngjarjes dhe marihuana e gjetur është fotodokumentuar dhe është dërguar për ekspertizë. Po merren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit./ts/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Banorët e Deçanit insistojnë se janë helmuar nga uji

Banorë të shumtë të fshatrave të Deçanit po vazhdojnë të kërkojnë trajtim…

KFOR nis stërvitjet ushtarake në Aeroportin e Gjakovës (VIDEO)

Forcat e KFOR-it të udhëhequra nga NATO janë duke zhvilluar stërvitje operacionale…

“Rastet e montuara”, raportet ndërkombëtare bazë për propozimin

Ligji për rivlerësimin e fakteve dhe provave të përdorura në procedurë gjyqësore…

REL: Franca kushtëzon liberalizimin e vizave

Në mbledhjen e mbyllur, të mbajtur të enjten në Këshillin e Bashkimit…

Maqedonia e Veriut në gjendje të jashtzakonshme

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski para pak minutash para selisë së Presidencës,…