Policia mbrëmë ka qëlluar mbi një veturë në qendër të Parisit, duke lënë të vdekur dy persona e një tjetër të plagosur, kanë bërë të ditur radioja France Info dhe e përditshmja franceze Le Figaro.

Incidenti ndodhi gjatë mbrëmjes së të dielës, në afërsi të Pont Neuf të Parisit. Policia fillimisht vërejti veturën derisa po lëvizte në kahjen e kundërt, dhe tentoi t’ia bëjë një kontroll, transmeton Telegrafi.

BFM TV gjithashtu raporton se kanë filluar hetimet për të përcaktuar shkakun që çoi deri te kjo. Të shtënat ndodhën pas pasmesnatës, disa orë pasi që presidenti aktual Emmanuel Macron fitoi ndaj Marine Le Pen në zgjedhjet presidenciale.

E personi i tretë është plagosur dhe dërguar në spital, por nuk ka pasur indikacione që incidenti mund të ketë ndonjë lidhje me protestat e mbështetësve të Le Pen pasi që shpërthyen pas publikimit të rezultateve.

“Vetura i ishte vërsulur policisë pak pas mesnatës dhe kishte refuzuar t’ju bindet urdhrave të policisë. Një prej policëve hapi zjarr dhe vrau dy persona, e të tretin e plagosi”, tha një burim i afërt me policinë që ishin në vendin e ngjarjes. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

BE paralajmëron Muskun: Në Evropë, zogu do të fluturojë sipas rregullave tona

Elon Musk sot ka kompletuar blerjen e rrjetit social gjigant, Twitter. Musk…

Anulohet gjykimi për zjarrin në spitalin modular të Tetovës

Është anuluar gjykimi për zjarrin në spitalin modular të Tetovës që pritej…

Zelensky thotë se 100 ukrainas vdesin në çdo ditë lufte

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka deklaruar se gjatë ditës vdesin nga 100…

Rrjedh dokumenti: Vendeve të BE-së u kërkohet të përgatiten për ndërprerje të plotë të furnizimit me gaz rus

Në një dokument politikash që do të miratohet të mërkurën (18 maj), Komisioni…

Të shtëna me armë në Deçan, plagoset një person

Një person është plagosur nga arma e zjarrit pasditen e së premtes…