Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar të premten një rus në Leposaviq. Ai dyshohet se e kishte kaluar ilegalisht kufirin nga Serbia në Kosovë, transmeton Botapress.info

Rasti ka ndodhur rreth orës 13:52 dhe i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Zërnosek, Leposaviq 07.07.2023-13:52. Policia gjatë patrullimit kanë ndaluar të dyshuarin mashkull rus i cili me automjetin e tij kishte kaluar ilegalisht kufirin nga Serbia në Republikën e Kosovës. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së./Botapress.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Blinken flet me Vuçiqin për domosdoshmërinë e arritjes së shpejtë të marrëveshjes

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, pas Albin Kurtit ka biseduar në…

OKB – Dhuna e forcave izraelite ndaj palestinezëve duhet të hetohet menjëherë

Kombet e Bashkuara (OKB) deklaruan se aktet e dhunës së policisë izraelite…

Këshilli i Evropës: Shkelje marramendëse e të drejtave të njeriut në Ukrainë

Komisionerja e Këshillit të Evropës për të drejtat e njeriut, Dunja Mijatoviq…

Kurti telefonatë me Blinken për refugjatët afganë: Aleanca me SHBA-në është e palëkundur

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë…

Autori i sulmit në Teksas i kishte dërguar shokut fotografi të armëve dhe municionit, ishte futur klasë me klasë dhe kishte shtënë mbi nxënësit  

Të paktën 19 nxënës nga mosha 7 deri në 10-vjeç dhe dy…