Pas të shtënave me armë zjarri në paradën e Ditës së Pavarësisë në Highland Park, Illinois në SHBA, Policia amerikane ka arrestuar një të dyshuar për ngjarjen e rëndë që i mori jetën 6 personave. Robert E Crimo III, 22 vjeç, u arrestua pas një ndjekje nga policia.

Personi i armatosur u ngjit në çati duke qëlluar mbi ata që ishin të pranishëm me armë zjarri. Crimo u referua si një “person i dyshuar” për ngjarjen që u mori jetën 6 personave, por pas arrestimit të tij, policia tha se beson se ai ishte përgjegjës.

Pesë persona ndërruan jetë në vendngjarje, ndërsa një tjetër fatkeqësisht nuk mundi që t’i rezistonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë në spital.

Ajo që duhet të kishte qenë një ndër ditët më të lumtura të vitit në SHBA, ditë në të cilën festohet pavarësia e vendit, shumë shpejt u kthye në makth teksa turmat largoheshin me shpejtësi nga vendi i ngjarjes. Ndërkohë, disa dëshmitarë thanë se mendonin që zhurma e armëve ishte fishekzjarre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mediat turke: E kryer, Vedat Muriqi te Lazio

Lajmet e fundit që vijnë nga Turqia konfirmojnë se sulmuesi i Fenerbahçes,…

Zhurma e vizitës nga Kina, Pelosi: Ne nuk do ta braktisim Tajvanin, ky vendim mbetet i hekurt

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve në ShBA, Nancy Pelosi, politikania më e…

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e një personi në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin për plagosjen e një personi…

Kush është më i forti?!

Këto ditë Institucioni i BFI-së u nderua me vizitën miqësore nga ana…

PSP nuk do të paguaj para për qiranë dhe faturat fiskale të Janevës

Shefja e PSP-së, Katica Janeva nga një shtatori të këtij viti nuk…